„Пирин“(Гоце Делчев) победи с 2:1 „Чавдар“(Етрополе)

Неврокопчани успяха да се наложат над своите опоненти в мач от десетия кръг на Югозападната Трета лига

Двата тима изнесоха интересен двубой, в който двата тима завършиха с числено намалени състави, след като Радослав Моллов за домакините и Виктор Пенчев за гостите бяха изпратени по-рано под душовете заради глупави нарушения. За тима на неврокопчани пък мачът бе ръководен от Димитър Крушовски, заместил старши треньора Йордан Боздански, който при гостуването миналата седмица на „Сливнишки герой“ получи червен картон и бе наказан за една среща. Домакините започнаха по-добре, като още във 2-рата минута Радослав Молов, нацели гредата зад вратаря на гостите
Николай Ботев пък в ответната атака, след грешка в защитата на неврокопчани, едва не отбеляза от чиста позиция.
В 9-ата минута новото попълнение на „Пирин“ Антонио Цанков, след самостоятелни обходни действия пред наказателното поле с хубав удар от границата му откри резултата с удар в долния ляв ъгъл на противниковата врата.
В 35-ата минута централните защитници на „Пирин“ изпусна Николай Ботев, който изравни. В 40-тата минута в наказателното поле на „Чавдар“ бе задържан Георги Калайджиев, но Вангел Вангелов не отсъди дузпа. Минута по-късно обаче след ново нарушение срещу нападателя на гоцеделчевци главният арбитър все пак отсъди дузпа, но Борислав Хазуров опропасти възможността отборът му да поведе с несериозен удар, уловен от вратаря Христо Матев.

Веднага след почивката, след прострелно центриране на Антонио Цанков, Калайджиев направи 2:1. В 56-ата минута за втори жълт картон неврокопчани останаха с човек по-малко, след като Радослав Моллов се поддаде на емоциите и направи глупаво нарушение в централната част на терена. В 70-ата минута гостите също станаха жертва на страстите на терена, след като Виктор Пенчев удари без топка Борислав Хазуров и бе изгонен от състезателното поле.

До края на срещата гоцеделчевци можеха да отбележат, след шутове на Самокишев, Хазуров и Газиев, но вратарят Матев изби опасните им удари. Георги Атанасов и Николай Иванов пък опитаха да безпокоят титулярния вратар на „Пирин“ в този мач Костадин Янев.