Юноша на „Атлетико“ /Мадрид/ порти дузпа в Гоце Делчев

Юношите на Казахстан /до 17 г./ победиха с 3:1 сборна подрастваща формация на „Пирин“ /ГД/ в Гоце Делчев. Двубоят бе част от подготовката на тима от бившата съветска република, който лагерува в Банско. Неврокопчани бяха равностойни през първата част, когато създадоха повече голови ситуации, но след почивката съперникът показа защо казахстанският футбол минава за един от най-прогресиращите в Европа. Момчетата, водени от Иван Макриев, поведоха в 23-та мин. от пряк свободен удар на Неджми Мусов, пратил топката неспасяемо във вратата на Данил Устименко. После пропуски направиха Славчо Спиров, Зулфат Имам и Георги Коджебашев. Съперникът отговори с попадения на Мади Жакирбаев, Андрей Улшин и Йеркебулан Серканахмет, а юношата на „Атлетико“ /Мадрид/ Динмухамед Кашкен пропусна дузпа. В сряда казахстанците срещат връстниците си от „Славия“, а в неделя играят с юношите на „Пансерайкос“ /Гърция/ отново в Гоце Делчев.