Копривленчанинът Петър Занев с първа победа за своя „Амкар“ през новия шампионат

Тимът му завърши 2:0 в мач от втория кръг на шампионата

Националът игра пълни 90 мин. и помогна за успеха над някогашния мегапроект на руския олигарх Сюлейман Керимов – „Анжи“(Махачкала). Постигнатата победа пък позволи на тима му след първата му среща като капитан на своя отбор донесе 3 т., които бяха достатъчни да оглави класирането, след като седмица по-рано завърши 0:0 като гост на „Рубин“(Казан). Резултатът бе открит Идову, който даде преднина на „Амкар“ в 31-ата минута, а в 67-ата минута добиха предимство и в числения състав, след като футболистът на гостите Жиров беше изгонен за втори жълт картон. Крайното 2:0 бе оформено от Николай Зайцев, който удвои резултата и в крайна сметка „Анжи“ загуби двубоя с 2:0. Иначе успехът бе особено специален за футболиста, който за първи път излезе в качеството си на капитан на тима от Перм. Той бе избран да носи лентата в „Амкар“ преди около месец по-време на подготвителния лагер на отбора в Словения, което на практика е продължение на традицията отборът да има български капитани, след като преди това в това им качество играха Мартин Кушев, Захари Сираков и Георги Пеев.