Бербатов с гол и две асистенции при успех на Монако

Димитър Бербатов

Димитър Бербатов започна да играе все по-важна роля за своя Монако, след като разказа играта на Лион и се отчете с гол и две асистенции при успеха с 3:2 насред стад „Жерлан“. Срещата бе от 29-ия кръг на френската Лига 1, а преди мача френските медии предвещаваха победа за домакините, но благоевградчанинът сериозно обърка сметките на „Хлапетата“. Митко започна като титуляр и остана на терена до 70-ата минута, когато на неговото място се появи Емануел Ривиер, който доигра мача. „Монегаските“ реализираха в 4-ата минута и стигнаха до аванс от един гол. Бербатов пък бе в основата на попадението, след като се възползва от добро центриране, макар че бе с гръб към вратата, и върна топката към Жермен, който не сгреши и реализира.

В 27-ата минута българинът записа на сметката си втора асистенция, след като спря страхотно центриране на Жермен и остави топката за Хамес Родригес, който вкара на празна врата. Домакините обаче се окопитиха и върнаха едно попадение пет минути след това чрез Джими Бриан, който от точката на дузпата бе безгрешен. В 53-ата минута обаче Бербатов направи преднината на своя тим 1:3. Той бе изведен от Хамес Родригес сам срещу вратаря и с техничен удар реализира. В ситуацията имаше засада, но съдията не даде сигнал. В 78-ата минута Лион вкара втори гол с който бе оформен и крайния резултат. При центриране топката попадна в Бриан, който я прати в мрежата за втори път. След този мач Монако има 62 точки и е на 5 точки от лидера ПСЖ, докато Лион е 5-и с актив от 45 точки.