САМО В ТОП ПРЕСА! Монтана спечели с 4:0 в първата си контрола в Банско срещу едноименния отбор

Тимът на Стевица Кузманоски логично взе успеха и можеше да победи още по-убедително. Основната вина това да не стане имаше вратарят Абди Абдиков, който беше най-добрия играч на Банско в този двубой. В 15-ата и 17-ата минута бившият страж на Пирин (ГД) отрази силни шутове на Сергей Георгиев и Гилерме Шоко, а малко по-късно и на Даниел Генов. Генов обаче на два пъти успя да преодолее вратаря на Банско. В 30-ата минута след пас от Чипев той откри резултата, а след това направи 0:2 в 42-ата, след като се измъкна зад отбраната на Банско.

Пет минути след почивката влезлият като смяна Арсен пропусна фронтално срещу вратаря на Банско. Абдиков трябваше да се намесва 5 минути по-късно след шут на Александър Славейков, който в 57-ата минута също се озова сам срещу него. Стражът на домакините обаче го парира. Първият опасен удар за Банско отправи Пол Отофе, чак в 62-ата минута. В 67-ата след центриране на Иван Иванов Александър Славейков направи резултата класически. 4 минути по-късно ситуацията се повтори и отново Александър Славейков отбеляза. До края на срещата опасни шутове на Любомир Тодоров минаха над вратата на Банско, а Мурад Ибраим създаде втората по-сериозна голова опасност пред вратата на Монтана. Това стана в 76-та минута след пряк свободен удар.