Димитър Макриев завърши с 19 гола в първенството на Кипър

Роденият в Гоце Делчев нападател реализира попадение на АЕК(Ларнака) и бе един от най-добрите на терена

Българинът  отбеляза за 19 път този сезон при домакинската победа на неговия „Неа Саламина“ с 3:2 над втория кипъракия шампионат в мач от 36-ия последен кръг на кипърското първенство.

Макриев откри резултата в 35-ата минута, а Павлу направи 2:0 в края на първото полувреме.

С втория си гол в мача, Павлу направи 3:0 и всичко изглеждаше решено, но АЕК се мобилизира и с голове на Андре Алвеш от дузпа в 70-ата и Лаковрос Кайзеридис в 78-ата, накара домакините да треперят до края.

Така независимо от успеха си „Неа Саламина“ завърши шести в класирането с 37 точки, докато АЕК е втори със 75. Лидер е „Апоел“(Никозия) с 82.

В друга среща от кръга „Омония“ загуби домакинството си на „Аполон“ с 1:2.

Алекс Да Силва изведе гостите напред в 10-ата минута, а Рушиас изравни в 46-ата. Победното попадение за „Аполон“ отбеляза Фотис Папулис в 81-ата минута, а 2 минути по-късно гостите останаха с 10 души, след като Нуно Лопес получи втори жълт картон.