След две поредни победи  „Пирин“ (Гоце Делчев) загуби  неприятно  с 0:3  пред собствена публика от възродения тим на  „София 2010“ . С оглед представянето си, справедливо след края на срещата треньорът Венелин Товиров бе доста критичен и обяви, че това е най-слабият мач на неговите подопечни до момента през пролетта, откакто наследи поста от Димитър Крушовски.

Гостите оформиха своята победа още през първата част. Първия си гол те отбелязаха в 20-ата минута, след като Радой Божилов намери  добре Симеон Ганчев, който  без забавяне  откри резултата. В 24-та минута Симеон Ганчев покачи  на 0:2 след  грешка на  Станимир Благоев , отбелязвайки второто си попадение в актива за този мач.  В 38-та Александър Аспарухов  красиво прехвърли с глава вратаря на „Пирин“ Николай Шоколарев след хубаво центриране на Александър Димитров.

До края на срещата стражът на неврокопчани бе най-добрият в своя отбор и запази своя тим от по-голям домакински резил, докато неговите колеги в нападение едва ли има с какво да бъдат запомнени.