„Велбъжд“ има отново гимнастички в категория „Елит“

Две гимнастички на „Велбъжд“ се класираха сред най- добрите 30 и добиха право да се състезават в категория „Елит“, при девойки младша възраст. Мишел Иванова, която от тази година влиза при девойки младша възраст се класира с 13- ти резултат, след 4- те си съчетания. Йоана Стоева е на 23- та позиция.

„Велбъжд“ защити мястото си, с този успех сред най- добрите клубове в България, които развиват високо спортно майсторство.
В националната квалификация за девойки младша възраст участваха над 70 гимнастички от 30 клуба. Състезанието бе открито от президента на федерацията по художествена гимнастика Илияна Раева. Своите съчетания представиха националния ансамбъл при жените и индивидуалните състезателки от националния отбор.

Гимнастички от „Велбъжд“ взеха участие и в Купа Берое- Стара Загора. В турнира се включиха 15 клуба от страната и 5 от чужбина. Мишел Иванова спечели сребърен медал на без уред и се класира на 4- то място в многобоя при девойки младша възраст, категория „Елит“. Цветозара Миленкова се нареди 6- та в многобоя при Деца А кат. Михаела Желева е 7- ма в многобоя при деца Б кат., а Антония Николова е 7- ма при жени А кат.