Кюстендилски борци спечелиха титли и медали от сумо шампионата

Състезатели по борба от Кюстендил участваха и спечелиха шампионски титли и отличия в Държавното първенство по сумо за момчета и момичета до 14, 16 и 18 години.
„Целта е популяризиране на спорта сумо и придобиване на опит в първенствата. Спечелихме медали във всички възрастови групи, но участвахме с лиценза на клуб „Хаджи Димитър“- Сливен. Децата искаха да опитат своите възможности и в този спорт, беше им интересно“, каза старши треньорът на клуб „Васил и Георги Илиеви“ Валери Райчев.

Класиране на момичета до 14 години: категория 40 кг, Катерина Манчова е шампион, а Симона Борисова е втора; Моника Ангелова – 1 м. 65 кг.
Класиране до 16 години: Анна Бърдарова- 1 м. 50 кг.; Никол Ангелова -2 м. на 60 кг и Моника Ангелова- 3 м. до 65 кг.
Класиране до 18 години: Анна Бърдарова- 1 м., 50 кг.; Моника Илиева- 5
м. на 55 кг; Никол Ангелова- 1 м. на 60 кг и Симона Виноградова 3 място; Абсолютна категория- Анна Бърдарова- 3 място.

Класиране на момчета, до 14 години: 47 кг, Деян Ангелов- 3 м.; 55 кг, Дионисиос Мелехов- 2 м., Михаил Мелехов 3 м.; до 16 години: 50 кг, Георги Аначков- 2 м.; 55 кг, Майкъл Дяков- 3 м.; 60 кг, Николай Костадинов- 5 м.; 75 кг, Денис Николов- 5 м.; 80 кг, Димитър Илиев- 2 м.
Класиране на юноши до 18 години: 60 кг, Бойко Стоичков- 1 м.; 90 кг, Михаил Михайлов- 3 м.; над 100 кг, Мартин Владимиров- 3 място.
Състезателите се подготвят от треньорите Валери Райчев, Стойчо Иванов, Валентина Райчева и Анна Димитрова.