Пирин – Благоевград разгроми Черно Море с 4:0

Високо летящите и хищни „орлета“ от Пирин взеха поредната си, този път „морска“ жертва в „А“ група – 4:0 срещу Черно море. Този път преобразените при Наджи Шенсой благоевградчани буквално разнищиха „моряците“ и ги оставиха без дъх, сграбчени в смъртоносна прегръдка.

Куриозното е, че в първите 17 кръга Пирин бе реализирал едва пет гола общо, а сега, в рамките на 180 минути, реализира с два повече – седем.

Полувремето започна скучновато с доста борба, но главно в средата на терена и без особени ситуации пред двете врати.

Неприятен епизод за малко да помрачи мача още в началото му. Медицинска помощ трябваше да се окаже към играча на Черно море Стефан Станчев, който изпадна в несвяст, след като удари неволно с глава по гърба Маркиньос и се строполи на теревата.

Линейката навлезе на терена, а играта бе спряна за няколко минути. В крайна сметка Стефан Станчев се изправи на крака, аплодиран от зрителите.

Впоследствие се разбра, че Стефан Станчев ще остане за 24 часа под наблюдение в лечебното заведение като предпазна мярка. Но петнадесетина минути преди края на мача той все пак се завърна на стадиона, изписан по бързата процедура.

Скучното начало на мача бе взривено от заучено положение при статична ситуация пред вратата на Черно море. Янко Сандански стреля от границата на пеналта и намери долния десен ъгъл на вратата за 1:0 След гола избухва луда радост в Пирин, споделена с треньора Наджи Шенсой.

Пирин стъпи още по здраво на педала. Невероятно избъркване пред вратата на Черно море настъпи в 45-ата минута. Маркиньос и Антон Костадинов като по чудо не вкараха втори гол, а Китанов се намеси чудесно.

В първата минута от 8-минутното продължение Тодор Траянов нахлу в пеналта отдясно и между краката на Венков и Китанов отбеляза втория гол – 2:0 за Пирин.

Второто полувреме започна както завърши първото. С натиск за Пирин и този път автогол на Даниел Георгиев. Той падна в 48-ата минута след пробив по крилото на Мартин Тошев.

Малко след това и Маркиньос имаше шанса да вкара, но пропусна, а благоевградчани редяха шеметни атаки.

После дойде и моментът, в който Мартин Тошев с технично изпълнение парти топката за четвърти път във вратата на варненци, за да допълни мезирята им в този мач – 4:0.

Пирин поне временно се откъсна с три точки пред последния Монтана, набирайки 16. Черно море пък е в средата на таблицата – пети с 25 точки.

ПИРИН – ЧЕРНО МОРЕ 4:0

1:0 Янко Сандански 32

2:0 Тодор Траянов 45+1

3:0 Даниел Георгиев 48-автогол

4:0 Мартин Тошев 74

ПИРИН: 76 Красимир Костов, 21 Александър Башлиев, 14 Стилиян Николов, 3 Румен Сандев, 5 Александър Дюлгеров, 20 Янко Сандански, 28 Маркиньос, 24 Антон Костадинов /63-Благой Наков/, 23 Тодор Траянов, 7 Тони Тасев, 10 Мартин Тошев /12 Веселин Ганев, 18 Юлиян Попев, 19 Благой Наков, 16 Венцислав Бенгюзов, 17 Илия Карапетров, 8 Антонио Хаджииванов, 15 Димитър Благов/ Старши треньор – Наджи Шенсой

ЧЕРНО МОРЕ: 33 Георги Китанов, 3 Даниел Георгиев, 15 Траян Траянов, 5 Стефан Станчев /25-Мамуту Кулибали, 46-Живко Петков/, 4 Михаил Венков, 84 Тодор Паланков, 21 Мехди Бурабия, 8 Стенио, 70 Педро Еуженио, 13 Симеон Райков, 19 Матиас Курьор /1 Александър Чанович, 2 Бекир Расим, 3 Андреас Васев, 4 Вилиян Бижев, 5 Живко Петков, 6 Мамуту Кулибали, Марчин Бургхард/ Старши треньор – Никола Спасов