Макриев с нов гол в Кипър

Димитър Макриев вкара гол при победата на Неа Саламина с 2:1 над АЕК Ларнака в мач от седмия кръг на кипърското първенство. Успехът изкачи Неа Саламина на четвъртото място в генералното класиране, изоставайки на шест точки от върха и на три от намиращия се на втора позиция клуб от Ларнака.

Бившият нападател на Левски стартира мача като титуляр и се разписа в 30-ата минута от дузпа, отсъдена от главния арбитър заради нарушение на вратаря Тоньо, който беше изгонен в заключителните секунди на срещата заради спречкване с противников играч.

Роденият в Гоце Делчев нападател играе много силно в Кипър и върна формата си, която в един момент от кариерата му го бе превърнала в твърд титуляр и в националния отбор. Жеан Томас все пак намали за АЕК Ларнака в 41-та минута, но Кириакос Павлу донесе победата за Неа Саламина в 51-та.

В мача участие взе и бившият халф на Славия и Пирин Гоце Делчев – Веселин Марчев, който влезе в игра за Неа Саламина в 72-та минута.