Похвално: Старшата на Септември (Симитли) сред 16-те най-добри отбора в България

Момчетата на Спас Стоименов се класираха за осминафиналите, побеждавайки „Искър” (Герман) и продължават в надпреварата за Купата на България. Юношите старша възраст на „Септември” (Симитли) са сред 16-те най-добри отбора в България.

На 8 октомври, юношите на „Септември” (Симитли) играха мач със „Септември” (София). Старшата на Симитли поведе в резултата в 5-тата минута за 0:1 и през цялото време бе водещият отбор в състезанието. „Много съм доволен от представянето на юношите старша възраст през този сезон, момчетата играят с хъс и желание за победа”, отбеляза Спас Стоименов. Доминиращата игра през цялото време на симитличани не беше достатъчна да задържат резултата в своя полза, като в продълженията „Септември” (София) отбеляза изравнителен гол и резултатът стана 1:1. Това донесе още една точка в актива на „Септември” (Симитли). Следващият мач на юношите е на 15 октомври (четвъртък) от 14:00 часа на стадион „Арена” Крупник, където имат домакинство срещу отбора на Банско.