Разочарование за феновете на „Пирин

„Пирин“ (Гоце Дел­чев) не успя да зарадва своите фенове в първия си двубой у дома и инка­сира загуба с 0:1 в едно от традиционните дер­бита срещу „Миньор“. Единственото попаде­ние 6 мача отбеляза оп­итният Адриян Олегов с глава в 25-ата минута, след центриране на Иво Райков. Гостите спече­лиха, след пестелива игра в защита и кон­траатаки при първа въз­можност, а така също и с малко повече шанс, след като отборът на до­макините бе този, който водеше играта, но няма­ше късмет да отбележи. На практика “чуковете” взеха успеха, след като успяха да материализи­рат една от общо двете си опасности пред вра­тата на неврокопчани, които за сметка на това пропуснаха далеч пове­че пред вратата на Да­ниел Леонтиев. За гоцеделчевци пропуски от добри позиции напра­виха Марио Близнаков и Серафим Михайлов, а така също и Даниел Гогов. След подновява­нето на играта Пирин продължи да бъде от­борът, който диктува, като в 52-рата минута Михайлов излезе сам срещу вратаря Леонти­ев, но не успя да го пре­одолее, а при добавката Даниел Гогов стреля опасно, но защитник на гостите отби от голли- нията. По същия начин се развиха събитията в 57-ата минута, след шут отново на Серафим Михайлов. На два пъти гредите спасиха гости­те от гол, след шутове на Серафим Михайлов и Живко Грозданов, а една греда в 69-ата на- цели Томислав Павлов за Миньор.72-рата ми­нута бе най-критична, когато дебютантът във „В“ група Станислав Атанасов не отсъди оче­вадна дузпа за поваляне на Марио Близнаков в наказателното поле.

Петър Анестиев „Миньор “(Перник): Изиграхме един прави­лен в тактическо отно­шение мач. За Купата на България „ Пирин “ игра в Перник само пре­ди 3 дни срещу „Мета­лург“ и знаехме на как­во ще подлежим тук. Имаме изцяло нов от­бор след напускането на 9 играчи и смятам, че успяваме да се спра­вим, макар че има какво още да се желае. “ Тодор Киселичков „Пирин“(Гоце Делчев): „Неприятна загуба, ко­ято е несправедлива на фона на показаното. Допуснахме една греш­ка и тя бе наказана. Момчетата направиха всичко възможно, за да променят развоя на съ­битията. Създадохме доста голови ситуации, но не успяхме да реали­зираме нито една. Да­леч съм обаче да виня персонално някого от отбора. По-скоро ви­ната е на всички нас. Може да кажем, че има грешки и в съдията. Не знам каква е тази дузпа, да се дава авантаж при положение, че има 5-6 души в наказателното поле, които пречеха на реализирането на гола. Има и други негови про­пуски, но ще прозвучи като оправдание, ако обвиня изцяло съдията. Не искам да коменти­рам тази тема, а да обърнем внимание на това, което можем да направим, за да пече­лим. “