fd

Мини-маратонът „Неврокоп Тича“ се организира втори път от Ученическия парламент при Неврокопска професионална гимназия „Димитър Талев“ в Гоце Делчев. За приятна изненада на организаторите, към второто издание на спортната проява се включиха над 130 участника, което е с близо 40 човека повече от миналата година.Стартът бе даденточно от директорът на училището-организатор, Мария Георгиева. Неопитни и амбициозни младежи стартираха със жесток спринт, което се оказанеразумнагрешка. За това пък миналогодишните участници поеха с умерено темпо с възходяща градация. Миналогодишният победител, отново приложи същата тактика и деветокласникът от НПГ „Димитър Талев“, ИлиянДробеновотново финишира първи. Неговипод властницистанаха КарамфилКостяневи Христо Кирев, които се качиха на стълбичката на победителите съответно на второ и трето място. Освен красива купа за победителя и специални грамоти, тримата с най-добро време получиха съответно 500, 200 и 1000 лв. Наградите връчи кмета на общината Владимир Москов.Маратонът е отворен за всички желаещи за участие независимо от пол и възраст.Най-малкият участник в маратона, осем-годишната Снежка Стоилова и най-възрастния, 50-годишният Георги Узунов също получиха специални отличия.

Да стане традицияпровежданетоежегоден масов градски маратонна 17. май -денят на българския спорт е идея на ученическия парламент в Неврокопска професионална гимназия „Димитър Талев“ в Гоце Делчев.