„Пирин“ запази шансове за елита след победа над „Ботев“ Враца

110178-pirin-blagoevgrad

Отборът на „Пирин“ Благоевград не допусна изненада и се наложи над „Ботев“ Враца като домакин с 2:0.  Антон Костадинов откри резултата в 30-ата минута, а Юлиан Попев оформи крайния резултат малко преди края.

„Орлетата“ натиснаха своя съперник още от първите минути, но Антонио Хаджииванов пропусна да се разпише в 10-ата минута. Гостите, от своя страна, също имаха възможност да отбележат, но ударът на Тихомир Найденов мина над гредата.

В 30-ата минута Антон Костадинов откри резултата за своя тим.

През втората част картинката не се промени и в 83-ата минута Юлиан Попев оформи крайния резултат.

По този начин „Пирин“ се задържа в борбата за промоцията в „А“ група. Разликата от 1 точка с втория обаче се запазва, след като и „Локомотив“ Горна Оряховица се наложиха над „Спартак“ Варна с 3:0.

Това е първа победа за благоевградчани под ръководството на Иво Тренчев. Припомняме, че преди 10-ина дни той смени начело на „орлетата“ Йордан Самоковлийски.