Старшата на „Пирин“ с важна победа над „Миньор“

98997-pirin-unoshi-03

Юношите старша възраст на „Пирин“ Благоевград спечелиха много важна победа в битката за първото място в Софийската зона. Възпитаниците на Стефан Гошев победиха на базата в село Рилци „Миньор“ Перник с 3:1.

През първото полувреме благоевградчани поведоха в 22-та минута с гол на Браян Марков. Миналият и през „Левски“, и през „Лудогорец“ талантлив юноша, открадна една топка пред наказателното поле и без проблеми вкара за 1:0. До края на полувремето „орлетата“ пропуснаха поне още четири 100-процентови положения, а Кирил Грозданов нацели и страничната греда.

След почивката двата отбора си вкараха три гола само за 4 минути. Най-напред – в 55-та минута, Грозданов от близо вкара за 2:0, а в 57-та след ъглов удар Милчов намали на 2:1. Буквално с атаката от центъра – 30 секунди по-късно, Вени Стоилов оформи крайното 3:1. До края на мача гостите от Перник останаха с 10 човека, след като капитанът им Кристиан Чакъров получи директен червен картон в 70-та минута за професионален фаул. „Орлетата“ пропуснаха да вкарат още голове чрез Грозданов и Браян Марков, но това 3:1 им бе достатъчно да се изравнят със съперника си по точки. В момента „Пирин“ и „Миньор“ са водачи във временното класиране с равен брой точки, но „орлетата“ имат предимство в преките двубои.

На великолепно изглеждащият терен в Рилци мачът изгледаха управителят на ОФК „Пирин“ Николай Петрунов и шефът на Спортни имоти Валери Миков.

Автор: Стефан Дамянов, E79 News; Снимки: Архив