Утре ще се проведе 6-ти мемориал СТИЛЯН СТРУГОВ в с. Огняново /община Гърмен/

562743_510606952298935_125413097_n

фвдгд

18-19 април 2015 г.

Цел и задачи: Турнирът се провежда в памет на Стилян Стоянов Стругов – 20-годишен, нелепо загинал в автомобилна катастрофа – прогресиращ млад шахматист от с. Гърмен и студент по история в ЮЗУ „Неофит Рилски” Благоевград и с цел да се повиши спортното майсторство на шахматистите и да се популяризира играта в региона.

Организатори: Турнирът се организира от община Гърмен; ШК „Ан Пасан”; ШШ „Никополис” и под егидата на Ротари клуб Гоце Делчев

Място и време на провеждане: 6-ти мемориал Стилян Стругов се провежда на 18 и 19 април 2015 г. в хотел „Чинара” на Огняновските минерални бани http://ognyanovo-chinara.com/

Право на участие: Право на участие имат всички български и чуждестранни шахматисти, заплатили турнирна такса от 15 лв.; Ученици и ветерани – 10 лв.; Членове на ШШ „Никополис”, Гърмен – 10 лв.

Забележка: От турнирна такса се освобождават всички гросмайстори.

Система на провеждане: Турнирът се провежда в 7 кръга по швейцарска система.

Класиране: Класирането е спрямо събраните точки. В случай на равенство се прилагат следните допълнителни показатели: 1. Бухолц Медиана; 2. Бухолц; 3. Брой победи; 4. Натрупване; 5. Ниво на постижение.

Контрола на времето за игра: 50 мин. + 10 секунди добавка на състезател за завършване на партията.

Валидност на турнира: Турнирът важи за български рейтинг.

Програма:

Записване  – до 20:00 ч. на 17 април 2015 г.

Техническа конференция – в 12.00 ч. на 18 април 2015 г.

7 кръг неделя 19 април 15:45

Награждаване и закриване: Неделя, 19 април 2015 г. от 18:00 ч.

Награди: І-ва 200 лв.; ІІ-ва 170 лв.; ІІІ-та 130 лв.; ІV-та 90 лв.; V-та 70 лв.; VІ-та 60 лв.; VІІ-ма 40 лв.; VІІІ-ма 30 лв.; ІХ-та 20 лв.

Жени: І-ва 40 лв.; ІІ-ва 30 лв.;

Местни шахматисти: І-ва 40 лв.; ІІ-ва 30 лв.

ротари клуб гоцце делчев

Специалните награди са спонсорирани от

Организаторите гарантират обявения награден фонд!

Наградите не се делят, а се дават по турнирен коефициент. В случай, че един състезател може да вземе две награди, той получава по-голямата или тази по крайно класиране.

Специални награди се дават, в случай, че има минимум 3-ма участника в дадена група.