Те бяха класирани на първо място в конкурсната процедура, организирана от Община Благоевград за заемане на длъжността „директор“

Нови директори поемат три детски градини в Благоевград след конкурс на Общината

Десислава Благова, Десислава Ангелова и Кристина Гошева-Грозданова са новите директори на Детска градина №1 „Ведрица“, Детска градина №2 „Света Богородица“ и Детска градина №4 „Роса“ в Благоевград. Те бяха класирани на първо място в конкурсната процедура, организирана от Община Благоевград за заемане на длъжността „директор“.

 

Конкурсите бяха обявени след освобождаването на директорските позиции в трите детски градини. В два от случаите досегашните ръководители са придобили право на пенсия, а третото място е било овакантено след напускане на титуляра.

Процедурата по избор на нови директори премина в два последователни етапа – писмен изпит и интервю. По време на конкурса кандидатите бяха оценявани по своята професионална подготовка, познаването на нормативната уредба в системата на предучилищното образование, управленските си компетентности, както и по представените концепции за стратегическо управление и развитие на съответните детски градини.

Оценяването е извършено от конкурсна комисия при спазване на действащата нормативна уредба и по предварително утвърдени критерии за провеждане на конкурса, съобщиха от Община Благоевград.

Длъжността директор на детска градина включва организиране, ръководство и контрол върху цялостната дейност на образователната институция. Ръководителят носи отговорност за прилагането на държавната и местната политика в областта на предучилищното образование, управлението на образователния процес, както и за административната, организационната и финансовата дейност на детското заведение.

От Община Благоевград уточняват, че пълното класиране на всички кандидати, участвали в конкурсните процедури, е публикувано на официалния сайт на общината.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search