Кошмарът във Венецуела: расте броят на жертвите, спасители търсят оцелели под руините

https://www.vbox7.com/play:ef612eaf31&start=45

Броят на загиналите при разрушителните трусове във Венецуела достигна 235, съобщи министърът на здравеопазването Карлос Алварадо, цитиран от Ройтерс.

Венецуела бе разтърсена от две мощни земетресения с магнитуд 7,2 и 7,5 малко след 18:00 ч. в сряда местно време. Епицентърът на първия трус е бил западно от Морон на карибското крайбрежие на Венецуела, на около 168 км западно от Каракас. Второто земетресение последва минута по-късно, като епицентърът му е бил на 16 км югозападно от Морон.

Ужас във Венецуела: Апокалиптични сцени след смъртоносния трус (СНИМКИ)

 

БГНЕС

 

Председателят на Националното събрание Хорхе Родригес каза, че близо 1520 ранени са били настанени в болници и че около 250 сгради са частично или напълно разрушени.

Смята се, че стотици хора остават затрупани под отломките на срутили се сгради.

Компанията „СпейсЕкс“ на американския милиардер Илон Мъск съобщи в социалната мрежа Екс, че ще предоставя безплатен сателитен интернет до 25 юли на клиентите на услугата „Старлинк“ в засегнатите от разрушителните земетресения райони на Венецуела, предаде Ройтерс.

„Старлинк“ предоставя на хората, засегнати от разрушителните земетресения във Венецуела безплатна услуга до 25 юли както на нови, така и на вече съществуващи клиенти“, пише в публикацията в Екс.

„Също така работим за бързото разполагане на терминали „Старлинк“ и за възстановяване на свързаността в най-тежко засегнатите райони“, добавя компанията „СпейсЕкс“.

 

БГНЕС

 

 

БГНЕС

 

 

 Николай Велев/БТА

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search