Замерят неврокопчани с камъни в Сливница

боздански„Пирин” (ГД) спечели дербито със „Сливнишки герой” с 1:0 и запази 5 т. разлика от водача „Оборище”. Първият успех далеч от дома за неврокопчани ги изравни по точки с водения от Венцислав Рангелов тим, но с мач по-малко. След мача от щаба на загубилия тим атакуваха главния рефер Волен Чинков, обявявайки го за главен виновник за поражението. Претенциите на сливничани към елитния арбитър бяха за три неотсъдени дузпи в тяхна полза, а феновете им през цялото време обиждаха играчите на скамейката и устроиха канонада от подръчни средства и камъни към играчите и треньорите на гостите.

Двата тима изнесоха добър спактакъл. През първата част подопечните на Йордан Боздански пропуснаха да поведат рано-рано, след като още в 6-та мин. Ибраим стреля на сантиметри над напречната греда, а 2 мин. по-късно Гоговски отблизо с глава не можа да преодолее вратаря Григоров. Домакините отвърнаха с няколко опасни атаки, но защитата и стражът Янев се справиха безупречно. Единственото попадение падна в 39-та мин. Дошлият през зимата Гоговски пое топката в центъра, напредна и с параболичен удар порази целта от 30 м. Веднага след почивката играчите и публиката на домакините се изнервиха и техен човек от скамейката получи червен картон заради бурна реакция по адрес на съдията.

„ПИРИН” (ГД): Янев, Спахиев, Боянчев (46-Лачев), Ибраим, Катунчев, Лапантов, Гоговски, Лазаров, Моллов, Грозданов (70-Креболиев), Пасков (85-Николов).