Студенти от АУБ представят аудио проект, посветен на река Бистрица

В последната седмица от семестъра студенти от Американския университет в България ще представят своя аудио документален проект „Бистришка песен“, посветен на река Бистрица и нейното значение за природата, историята и живота в Благоевград.

Събитието ще се проведе на 30 април от 20:00 ч. в амфитеатралното пространство до кв. Вароша – между моста на Бачиново и началото на „Ловен парк“.

Проектът е създаден в рамките на курс по звукова продукция и разглежда реката като жив носител на памет, култура и връзка между човека и природната среда. Основният акцент в програмата е 30-минутна аудио композиция, която проследява пътя на Бистрица от изворите ѝ до вливането ѝ в река Струма.

В нея са вплетени документални и артистични елементи – интервюта, оригинални музикални композиции, записи на речните звуци, музикално и лирично произведение, както и препратки към ключови моменти от историята на реката.

Организаторите подчертават, че чрез проекта желаят да насочат общественото внимание към значими теми като опазване на природата, биоразнообразието, замърсяването и устойчивото отношение към водните ресурси, както и към възможността те да бъдат свързвани с изкуството и културното наследство.

„Бистришка песен“ е събитие с културно-образователен характер и е отворено за всички жители и гости на Благоевград, съобщиха от АУБ.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search