„Марек“ спечели епизод №1 от югозападното дерби

марек

Шампионите поведоха в четвъртфиналния си плейоф

Шампионите от “Марек Юнион-Ивкони” започнаха с успех четвъртфиналните плейофи, след като надиграха трудно с 3:1 (25:20, 25:22, 22:25, 25:23) “Пирин” Разлог в спортната зала в Сливница, където играят домакинските си мачове през този сезон.

Двубоят бе истинско дерби, като през цялото време двата отбора се дебнеха точка за точка. Волейболистите на Найден Найденов показваха повече характер в решителните моменти, като изпуснаха само третата част.

С 19 точки за домакините се отличи Михаел Манджуков (3 аса, 2 блокади, 33 % в нападение). 15 добави Борислав Апостолов (2 аса, 3 блокади, 67 % в атака). Най-резултатен с 22 точки бе Йордан Желязков (2 блокади, 48 % в атака) от тима на „Пирин“.

Мач №2 от серията е в Разлог на 15 март от 17:30 часа, като се играе до две победи от три срещи.