Над 180 самодейци и големи спортни борби на първия Празник на телешкото в с. Краище

Празникът на телешкото „Чисто от планината“ ще се проведе за първи път в село Краище, община Белица, на 31 януари и 1 февруари 2026 г.

Празника на телешкото в Краище (31 януари – 1 февруари 2026 г.) обещава мащабно събитие, което съчетава кулинарните традиции със силния български дух.

Един от най-вълнуващите елементи са народните и класически борби, които ще се проведат в спортната зала на селото на 31 януари 2026 г. (събота) от 15:00 ч.

Сцената на площада ще бъде озвучена от ритъма на българските традиции с участие на над 180 самодейци от различни читалища и фолклорни състави. Изпълнения на оркестри, придружени от DJ и водещ, които ще се грижат за настроението през целия ден.

Организаторите са предвидили специални зони и занимания за децата и семейството. Професионални аниматорки и организирани игри за най-малките. Разнообразни атракции, подходящи за всички възрасти.

Освен емблематичните за Краище телешки кюфтета, посетителите ще намерят:

  • Фермерски щандове с местни продукти – млечни изделия, мед, билки и др.
  • Богато разнообразие от храна и кулинарни специалитети, приготвени на място.

Село Краище е известно в региона с традициите си в отглеждането на телета и производството на качествено месо. Целта на фестивала е да популяризира родопското гостоприемство и чистата храна от планината.
За повече информация и детайли можете да посетите официалния сайт на събитието teleshko-fest.com и фейсбук страницата на Община Белица.

{{ reviewsOverall }} / 5 Users (0 votes)
Rating0
What people say... Leave your rating
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Start typing and press Enter to search