Празник в Падина и добри новини: С подкрепата на Делян Пеевски – водопровод в селото!
С много музика, кръшни хора и усещане за споделеност премина традиционният есенен събор в ардинското село Падина. Празникът събра в центъра на родопското село стотици жители и гости – падинци, пристигнали от различни краища на страната и чужбина, за да бъдат отново заедно.
Сред официалните гости на събитието бе и кметът на община Ардино инж. Изет Шабан.
Празникът бе открит от кмета на Падина Кямил Кичуков, който изказа благодарност към всички спонсори и съмишленици, помогнали за организирането на събитието.
Кметът на община Ардино инж. Изет Шабан поздрави жителите и гостите на Падина по случай празника на селото. „Този ден е специален, защото събира падинци, разпръснати по целия свят, и напомня за силната връзка с родното място. Надявам се и тази година празникът да е успял да обедини част от Вас, а догодина – когато отбележите събитието на същата дата – да се събере още по-голяма част от падинци, независимо къде живеят“, заяви в приветствието си инж. Изет Шабан. Той изрази задоволство, че в Падина вече се реализират няколко проекта, един от които е обновеният площад в центъра на селото. „Желанието ни е площадът да се използва активно за различни събития и инициативи, тъй като е замислен като мултифункционално пространство. Нашата цел е цялата централна част на Падина постепенно да се превърне в приятно и модерно място за хората“, допълни кметът.
Изет Шабан подчерта, че ДПС винаги е било близо до хората, но начело с г-н Делян Пеевски става още по-близо до тях. „Всички ще го усетят през следващите дни и години – благодарение на неговата подкрепа се очаква реализирането на един от най-жадуваните проекти за Падина – водопровода на населеното място. Надявам се още през тази, а ако не – през следващата 2026 година, да успеем да започнем реализацията на проекта за водопровода на Падина. Водата е жизненоважен ресурс, за който напоследък се говори все повече, и е важно това да се превърне в реален приоритет за България“, заяви Изет Шабан.
Той отбеляза, че общината вече работи активно по проучвания за нов кладенец в Падина, като в процеса участват специалисти, които търсят най-подходящото място с качествена питейна вода. „Ние продължаваме усилено да работим за решаването на проблемите с водоснабдяването и ще продължим да го правим. Това е реален проблем за хората и за населените места, който трябва да бъде решен последователно и отговорно“, каза още кметът.
В заключение Изет Шабан пожела на всички жители на Падина здраве, благополучие и надежда за едно по-добро бъдеще.
Източник: 24rodopi.com
Be the first to leave a review.