Когато изкуството лекува: Художничка от Банско рисува с кауза за пострадалите животни от пожарите в Пирин
Сред пепелта на изпепеления Пирин се ражда надежда – от четката на една жена, решила да превърне болката в действие. Художничката Лора Божилова от Банско стартира благотворителна инициатива в помощ на пострадалите при опустошителните пожари диви животни, събирайки средства чрез продажба на свои акварелни картини.
С поредица от живописни творби, уловили както красотата на природата, така и трагедията на разрушението, Лора докосва сърцата на хората в социалните мрежи. Само за три дни тя успява да продаде шест от картините си, като събраната сума – 250 лева – е дарена в помощ на животните, пострадали в огнената стихия.
Дарението е предоставено на спасителния център на фондация „Геа Челониа“ в село Баня, Бургаско – единственият по рода си в България, където в момента се полагат специални грижи за ранени костенурки, спасени от пожара. „Искам моето изкуство да има смисъл. Ако мога да помогна дори на едно същество, усилията си заслужават“, споделя Лора в своя Facebook профил.
Инициативата ѝ набира все по-голяма популярност онлайн и вдъхновява хора от цялата страна – не само да даряват, но и да се замислят какво всеки от нас може да направи, когато природата зове за помощ.
Повече информация и възможности за включване в каузата можете да намерите в социалните мрежи на Лора Божилова.
Be the first to leave a review.