Баня празнува два дни! Площадът се превърна в място за веселие

Селото отбеляза своя празник

На 5 юли село Баня оживя от празнично настроение, музика и топли усмивки. Площадът се изпълни с жители и гости, които заедно отпразнуваха най-важното събитие в календара на селото – неговия официален празник.

Събитието бе организирано от Кметството и Народно читалище „Просвета – 1908“, които с ентусиазъм и грижа за общността подготвиха богата и разнообразна програма. В нея място намериха забавления за най-малките и музикални изненади за всички гости.

Празничните прояви започнаха още на 3 юли, когато децата на селото се включиха в тематичната игра „Празничен пъзел“, посветена на любовта към родния край. Малките участници трябваше да открият и подредят посланието: „Аз обичам Баня.“

По-късно те се включиха и в инициативата „Кмет за един ден“, която даде възможност на децата да влязат в ролята на местната власт – да седнат на кметския стол, да разгледат работното място на кмета и да зададат въпросите си лично на Николай Ушев, кмет на селото.

На 5 юли вечерта, под открито небе и съпровод от емоционални приветствия, тържествата достигнаха своя връх. На централния площад се събраха стотици хора, за да бъдат част от празничната програма, която съчетаваше традиция, самодейно изкуство и професионална музика.

Сред официалните гости бяха кметът на община Разлог инж. Красимир Герчев, народният представител от 51-ото Народно събрание Иван Герчев, зам.-кметът Славчо Фарфаров, кметове на съседни населени места, бивши кметове на село Баня.

Николай Ушев поздрави присъстващите с топли думи и изрази признателност към всички, които обичат и подкрепят селото. Поздравително слово отправи и инж. Красимир Герчев, който пожела здраве, благополучие и успешно бъдеще за Баня.

Програмата продължи с тържествен концерт, в който се изявиха самодейците от НЧ „Просвета – 1908“. Техните изпълнения развълнуваха публиката и създадоха вълнуваща атмосфера, изпълнена с емоции и гордост. Специален гост на вечерта беше обичаният народен изпълнител Карамфил Божиков, който с характерния си глас и енергия плени сърцата на всички присъстващи.

Празничната вечер продължи до полунощ. Площадът се превърна в място за веселие, дълги хора и танци под звуците на жива музика. Усмивките на хората, пъстрите народни носии, топлата атмосфера и съхранените традиции превърнаха деня в истински празник.

{{ reviewsOverall }} / 5 Users (0 votes)
Rating0
What people say... Leave your rating
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Start typing and press Enter to search