Юристът, ръководил временно управлението на предприятието, официално бе обявен за победител в предизвестена процедура, за която "Топ Преса" предупреди месеци по-рано.

Топ Преса позна: Спас Попадиин спечели конкурса в ЮЗДП

Топ Преса позна: Спас Попадиин спечели конкурса в ЮЗДП
Юристът, ръководил временно управлението на предприятието, официално бе обявен за победител в предизвестена процедура, за която „Топ Преса“ предупреди месеци по-рано.

Няколко месеца след като конкурсът за нов член на Управителния съвет на Югозападното държавно предприятие бе обявен от Министерството на земеделието и храните, Спас Попадиин официално бе утвърден за победител. Назначението му идва след дълго протакане от страна на ведомството, за което така и не бяха посочени ясни причини.

Но „изненадата“ е по-скоро за широката публика. Защото „Топ Преса“ още през пролетта предвиди как ще завърши този процес – с името на Спас Попадиин на финала. Изданието още тогава посочи, че макар да се говори за надпревара, реална конкуренция почти няма. Основните потенциални претенденти така и не подадоха документи, а от подалите – Попадиин беше не просто най-подготвеният, но и единственият, чиято кандидатура беше стратегически подкрепена.

Юристът започва кариерата си в ЮЗДП и стига до поста началник на правния отдел. След напускането на предишния председател на УС Мария Маринова през декември, той временно пое ръководството, а конкурсът за титулярската позиция така и не бе завършен до юли. Сега, месеци по-късно, просто бе потвърдено онова, което бе ясно на всички в системата.

Спас Попадиин не е случаен човек в публичния сектор – той е бивш кандидат за общински съветник от ГЕРБ в Благоевград, а баща му – Петър Попадиин, дълги години ръководи Инспекцията по труда в града. Така че и политическият, и административният капитал са налице.

Остава въпросът – имаше ли реален смисъл от конкурса? Или просто бе нужно да мине време, за да узрее сценарият за официалното назначение? Според „Топ Преса“, всичко изглеждаше като театър от самото начало. И поне този път, ние не просто познахме — ние предупредихме.

{{ reviewsOverall }} / 5 Users (0 votes)
Rating0
What people say... Leave your rating
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Start typing and press Enter to search