По време на прехода си, двамата катерачи се сблъскват лице в лице с мечка. Единият от тях, Димитрис Киороглу, успява да се спаси, но неговият приятел за съжаление пада в дере и губи живота си.

Трагичен инцидент край Драма: Мечка уби алпинист след брутална среща на връх Фракто

Неописуема трагедия разтърси Гърция, след като опитен алпинист загина, блъснат от мечка в района на Драма. Инцидентът се е случил в понеделник, когато двама приятели и запалени катерачи предприемат експедиция в девствена гора, за да достигнат до мястото на катастрофирал изтребител, забелязан преди около година от загиналия мъж.

По време на прехода си, двамата катерачи се сблъскват лице в лице с мечка. Единият от тях, Димитрис Киороглу, успява да се спаси, но неговият приятел за съжаление пада в дере и губи живота си.

Пред гръцката медия ERT, оцелелият алпинист Димитрис Киороглу разказва за ужасяващите обстоятелства на трагедията на връх Фракто. „Той ми извика: ‘Мечка, Димитрис, ела да видиш.’ Опитах се да отида, но не виждах нищо. Изведнъж, на 2-3 метра пред мен, видях една наистина голяма мечка, която ме нападна. Истината е, че нямах време да реагирам. Кучето ми се изпречи на пътя и ми даде 2-3 секунди да извадя лютивия спрей. Напръсках я. Мечката избяга и отиде при Христос, който беше на ръба на скалата. Тя го блъсна и той падна“, споделя потресен Киороглу.

Нещастният алпинист е починал от тежките наранявания, получени при падането от скалата. След продължителна операция, хеликоптер Super Puma успява да достигне мястото, където мъжът вече е бил транспортиран от екипи на EMAK, но за съжаление, вече е било твърде късно.

Трагичното приключение е започнало в понеделник следобед, когато двамата приятели се отправят на поход в гората Фрактос. Спирос Псарудас, директор на екологичната организация „Калисто“, подчертава, че районът е забранен за достъп, освен за изследователски цели. Целта на мъжете е била да достигнат до самолет-изтребител, който се е разбил в дълбоко дере с гъсти дървета преди 77 години.

Димитрис Киороглу описва мечката като изключително голяма: „Беше много голяма мечка, никога преди не съм виждал такава бързина и такава сила.“ Двамата приятели, жители на Драма, са били опитни алпинисти-катерачи и фитнес треньори по професия.

 

 

{{ reviewsOverall }} / 5 Users (0 votes)
Rating0
What people say... Leave your rating
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search