“Пирин” Разлог надделя над „Добруджа 07“ в истински трилър

101114-pirin-razlog-volleyball-09

Отборът на „Пирин“ Разлог измъкна драматична победа с 3:2 (30:28, 19:25, 19:25, 25:23, 15:13) срещу „Добруджа 07“ Добрич в най-интересния мач от 13-ти кръг на Суперлигата на България по волейбол, пише bgvolleyball.com.

В зала „Септември“ зрителите станаха свидетели на истинска битка, продължила 2 часа и 2 минути. Още от първия гейм стана ясно, че двата отбора ще се борят здраво, като след половин час домакините поведоха след 30:28. Във втората част имаше и дъжд от картони, като домакините получиха червен и два жълти, а гостите по един от двата цвята. Повече спокойствие обаче запазиха гостите и изравниха след 25:19. След това „Добруджа 07“ повече след ново 25:19, но Пирин показа, че не се предава и вкара мача в тайбрек след 25:23. В него домакините поведоха набързо с 5:2, но гостите от Добрич успяха да стигнат до 10:9. В крайна сметка обаче „Пирин“ се поздрави с успеха след 15:13.

19 точки за „Пирин“ отбеляза Мартин Палийски (1 ас, 5 блокади, 65 % в нападение), а с 18 остана Йордан Желязков (40 % в атака). Най-резултатен бе Костадин Стойков от гостите, който заби 22 точки (1 блокада, 57 % в нападение), а Димитър Маринков добави 17 (1 ас, 5 блокади, 71 % в атака).