Защото, на "теменужката" му е през маргаритката. Важното е мандата да мине…втори мандат Бог дал. Месечна заплата 8000к×12=96000к, тук таме намазва с "Кметското Меню" за самочувствие и бакшиш или комплимент

Кметът Атанасов – екологичен палач на Кюстендил: Градът се превръща в пустиня, Осогово е на ръба на унищожение! Топ Преса призовава: граждани на Кюстендил, събудете се! Излезте на протеста на 30.04.!

Топ Преса призовава: граждани на Кюстендил, събудете се! Излезте на протеста на 30.04.! Спрете този екологичен геноцид! Спрете Атанасов, преди да е унищожил всичко! Осогово е нашата съвест, нашата гордост, нашата бъдеще. Не позволявайте да бъде продадено за шепа сребърници! Време е да защитим този град и нашата планина от алчността и безхаберието на този кмет и свитата му!

 

Кюстендил – Огнян Атанасов, кметът, който за малко повече от година превърна Кюстендил от „овощната градина на България“ в екологична пустош, е изправен пред безпрецедентна обществена ярост. Градът загива под неговото безхаберие, а Осоговската планина е на път да бъде пожертвана в името на съмнителни инвестиционни интереси. И с пълно право, жителите на Кюстендил готвят масов протест на 30.04. срещу екологичната катастрофа, която Атанасов предизвика!  Информационна агенция Топ Преса разкрива потресаващи данни за катастрофалното управление на Атанасов, който с лека ръка унищожава природното богатство на региона.

Уж на ръба на промяната към по-добро бъдеще“, а всъщност – на ръба на екологична катастрофа!

Овощарството, гордостта на Кюстендил, е в руини, а градът се превръща в безжизнена пустиня. Атанасов не просто съсипа града, той безконтролно напълни всичко с ВЕИ проекти, застрашавайки бъдещето на Кюстендил! Но най-скандалното е планираното унищожение на Осоговската планина.

Атанасов, с безпрецедентна безотговорност, е готов да предаде 8 000 дка от защитената територия на „Венти Груп“ ЕООД за изграждане на гигантски ветрогенератори. Тези 245-метрови чудовища ще унищожат уникалната екосистема на планината, дом на 111 вида птици, 12 от които са в Червената книга, а 35 – с европейско значение. „Земеделска земя- други“ – това е циничното оправдание за унищожението на „Натура 2000“. Атанасов е готов да пожертва Осогово за съмнителни печалби. Кранови площадки, кабели, съоръжения – това е неговата „визия“ за планината.

Той и цялата община са  екологични престъпници, които трябва да бъдат спрени незабавно, ако допуснат наистина подобен проект да се случи на територията на Кюстендил и Осогово!

Топ Преса призовава: граждани на Кюстендил, събудете се! Излезте на протеста на 30.04.! Спрете този екологичен геноцид! Спрете Атанасов, преди да е унищожил всичко! Осогово е нашата съвест, нашата гордост, нашата бъдеще. Не позволявайте да бъде продадено за шепа сребърници! Време е да защитим този град и нашата планина от алчността и безхаберието на този кмет и свитата му!

Защото, на „теменужката“ му е през маргаритката. Важното е мандата да мине…втори мандат Бог дал. Месечна заплата 8000к×12=96000к, тук таме намазва с „Кметското Меню“ за самочувствие и бакшиш или комплимент, и така… какво  му пука че града е най последен във негативните класации по бедност и мизерия, важното е само ВЕИ проекти всякакви  да има!

Напомняме, че през септември  миналата година,  дойде и началото на края на черешопроизводството в Кюстендилско

Още през октомври  месец м.г. собственици на черешови масиви започнаха да изкореняват дървета. „Причината е, че черешата няма пазар и цена, няма друг изход. Цените на торовете, препаратите и фонд работна заплата скочиха десетки пъти, а черешата е на цена отпреди 20 години“, заяви тогава Кирил Димитров, черешопроизводител.

И как да има? Вместо да предлагаме български череши, ние предлагаме плодородна българска земя за изграждане на фотоволтаични паркове!

Само в Кюстендил, на площ от близо 1500 декара са разположени соларните панели между кюстендилските села Коняво и Дворище. Местните хора са притеснени от екологична гледна точка и се опитват да запазят природата чиста. Освен че са изрязани огромно количество дървета и растителност, освен че е изнесен хумусния почвен слой и е терасиран терена, за да се монтират тези панели, всичко това ще бъде пръскано с пестициди, защото не трябва да пониква никаква растителност. Преобразуването на слънчевата енергия в електрическа се отделя голямо количество топлина и това ще повлияе неминуемо на микроклимата в района.

Осен това, през юли миналата година  Кюстендил се включва и в проекта ЗАХИР, с който Общината ще има ангажимента да преотстъпи право на строеж за 20 – 25 дка урбанизирана територия с производствено предназначение за изграждане на фотоволтаичен парк в източната част на града на мястото на бившия животински пазар.

 „Водородни долини“ и Кюстендил

Водородните долини са локални екосистеми, които свързват производството, транспорта и потреблението на водород от крайни потребители. По този начин във водородните долини се споделя обща инфраструктура, чрез която се произвежда и доставя водород за ползване от различни бизнеси и организации, които работят в разнообразни сектори на икономиката като електромобилността, енергетиката или промишлеността.

По самия проект „Зехир“ ще се инвестират 32 млн. лв. за изграждането на първата водородна долина в България.

Да, но…. В проучването изследователите са идентифицирали повратната точка, при която емисиите на водород ще доведат до увеличаване на атмосферния метан и по този начин ще подкопаят някои от краткосрочните ползи от водорода като чисто гориво. Чрез идентифициране на този праг, изследователите са изработили цели за управление на водородните емисии.

За водорода, наричан зелен водород, който се произвежда чрез разделяне на водата на водород и кислород с помощта на електричество от възобновяеми източници, Бертани твърди в доклада си, че критичният праг за водородни емисии е около 9%.

Това означава, че ако повече от 9% от произведения „зелен водород“ изтече в атмосферата – независимо дали това е в точката на производство, по време на транспортиране или където и да е другаде по веригата – атмосферният метан ще се увеличи през следващите няколко десетилетия, анулирайки някои от ползите за климата от преминаването отвъд изкопаеми горива.

“Зелената сделка”.

Заради политиките на Европейския съюз (EС) в областта на климата и енергетиката, предимно т.нар. „зелена сделка“, сме принудени да закрием въглищните си мощности. Макар по документи да сме една от страните, които предвиждат най-дълъг живот за въглищната си енергетика, като само Полша е договорила по-добри условия, според Националния план за възстановяване и устойчивост въглищните централи трябва да спрат да работят най-късно до 2038 г.

Плановете предвиждат до 2026 г. да се въведат нови 3500 МВ възобновяеми енергийни източници, като до 2030 г. ВЕИ мощностите трябва да станат 7500 МВ, сред тях да има и вятърни централи в морските води, а батериите за ток да се увеличат до 1600 МВ. Разбирайте, да се обградим с перки и фотоволтаици. А всъщност уж екологичните алтернативи на въглищата, са свързани с отпадъци, които ще се натрупат след амортизацията на перките на ветрогенератори например, като според прогнози, броят им може да достигне 9000 годишно през следващите няколко години.

Освен това, размерът на електронните отпадъци, поне към момента, е най-бързо растящият поток от твърди отпадъци в света и само крайно незначителна част от тях се рециклират. 

Зелена сделка, а Кмете Атанасов?

Тенденцията в България

През последните месеци има все повече инвестиционни намерения за изграждане на фотоволтаични паркове върху големи територии, и незнайно как,  те биват одобрявани безпроблемно. По данни на в българските общини има чакащи преписки за изграждане на подобни паркове върху над 40 000 дка земя, а по-голямата част от тази земя е общинска собственост. В същото време произведената земеделска продукция на българския пазар е едва 30 процента, а това отдаване и унищожаване на земеделска земя е напълно недопустимо.

„Прекрасен“ пример за тази тъжна тенденция, е именно това което се допуска да се случи с Община Кюстендил!

{{ reviewsOverall }} / 5 Users (0 votes)
Rating0
What people say... Leave your rating
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Start typing and press Enter to search