Как братът на Бербатов се измъкна от пандиза
ВЕСТНИКАРСКА ИЗРЕЗКА СПАСИ ДИЛАРА АСЕН
Съдебната система в България за пореден път отсъди според поговорката „За кокошка няма прошка, за милиони няма закони”. Под неговите най-тежки членове тази седмица НЕ (!) попадна братът на футболната звезда Димитър Бербатов, Асен, благодарение на, меко казано, смехотворни облекчаващи вината му на наркодилър обстоятелства. Оказа се, че похвално слово за добродетелите на обвиняемия, списано от мениджъра на батко му Емил Данчев и… вестникарска изрезка, са допринесли делото да се развие благоприятно за издънката на известната спортна фамилия и той да се размине с ефективна присъда.
Братът на футболния милионер Димитър Бербатов направи име в крими контингента в последните две-три години. Бившият футболист на „Пирин” и ЦСКА стана абонат на полицията в Благоевград заради системно нарушаване на правилата на движение в областния град – шофиране с превишена скорост и редовно погазване на наказанието „отнемане на шофьорска книжка”.
Хулиганът прекрачи всякакви граници
преди две години и половина, когато бе закован за продажба на кокаин при разработка на антимафиотите от благоевградското подразделение на Главна дирекция „Борба с организираната престъпност”. Те го поставиха под наблюдение след сигнал, че планира да закупи кокаин в София, след което да го разпространи сред нарко консуматорите в Благоевград. Информацията на куките се оказа вярна и на 4 октомври 2012 г. на връщане от столицата, при внезапна проверка на магистралата край Дупница малкият Бербатов бе спипан с 20 грама бял прашец, скрити в дунапрена на детското столче на сина му.
Това обаче не стресва роднината на Бербо и той продължава да се изживява над закона в родния си град. Месец след магистралната му издънка бопаджиите откриха бял прашец в младеж от града, който минути по-рано се разделил с Бербатов. При третата акция срещу наркодилъра на 30 януари 2013 г. покрай обиска на колата и жилището му на ул. „Васил Мечкуев- ски” ченгетата намериха няколко пликчета кокаин и амфетамини, напъхани в дупките на складирани до входната врата на кооперацията тухли. По този случай бе образувано дело срещу неизвестен извършител. Месец и половина по-късно втори благоевградчанин бе засечен с 1 грам кокаин след среща с Асен.
Условната присъда му е трета
Присъдата от понеделник е трета в криминалното досие на Асен Бербатов. След гонката с полицията в района на КПП Дякова Районният съд в Дупница го осъди на 1 година условно и 2000 лева глоба за притежание на наркотици. На 1 април 2013 г. Асен пък бе осъден от Районния съд в Благоевград да плати 1000 лева глоба заради шофиране без книжка.
Така се стигна до миналия понеделник, когато Бербатов се яви в Окръжния съд в Благоевград. Там той се призна за виновен, сиреч потвърди, че е наркодилър и сключи споразумение с прокуратурата. То пък бе одобрено от магистратите, които прецениха, че криминалните прояви на Асен не са за ефективна присъда и му наложиха условна от 1 година и 2 месеца с 3-годишен изпитателен срок. И тук на дневен ред изпъкват два дребни, но в случая важни детайла, изиграли немалка ключова роля в наказателното дело. Пряко и косвено в главни действащи лица в мисията малкият Бербатов да бъде спасен от затвора се превърнали мениджърът на брат му Емил Данчев и деканът на Правно-историческия факултет в Югозападния университет доц. д-р Габриела Белова.
Импресариото свидетелствал писмено, че провалилият се в живота Асен Бербатов всъщност е човек, благ и кротък като агнец.
В потвърждение на твърденията на Данчев пред служителите на Темида послужила и вестникарска изрезка от регионалната газета „Струма” отпреди година и половина. В нея се казвало, че родственикът на играещия тогава във „Фулъм” Димитър Бербатов, проявил рядко срещани съвест и морал
Младият благоевградчанин открил скъп мобилен телефон, който се оказал собственост на доц. Белова. Той успял да я издири и да й върне изгубената вещ. В същата дописка тя похвалила съдения за разпространение на кокаин Асен, че е доблестен и честен човек. Очевидно съдът е останал със същото убеждение, защото въпреки неоспоримите доказателства прецени, че Асен не е за затвора.
А само преди дни друг съд осъди на 6 години затвор мъж, който откраднал… няколко ябълки. Той обаче не е роднина на известна личност. Както се казва, коментарът е излишен.
Вестник Уикенд
Be the first to leave a review.