До кога болниците в България, вместо лечебни заведения, ще бъдат чиста търговия с живота на хората?! До кога, ще се отказва прием на хора и най-вече на деца? Трябва ли да има смъртен случай, за да се задействат нужните институции?

Отказаха прием на болно дете в болницата в Кюстендил! До кога вместо медицинска грижа, ще получаваме нехайство или ковчег?

До кога болниците в България, вместо лечебни заведения, ще бъдат чиста търговия с живота на хората?! До кога, ще се отказва прием на хора и най-вече на деца? Трябва ли да има смъртен случай, за да се задействат нужните институции?

Преди дни, семейство потърсило помощ в болницата в Кюстендил, след като състоянието на 6-годишното им дете било тревожно, но дежурният екип им обяснил, че няма как да го приемат в отделението.

От лечебното заведение обяснили, че нямат работещо инфекциозно отделение и заради риск от разпространение на зараза в детското отделение, са пренасочили семейството към болницата в Дупница.

 „На 14 срещу 15 ноември през нощта детето започна да повръща и имаше силни болки в корема. Жена ми го заведе в спешния център в болницата, откъдето го пренасочват към детското отделение. През деня посетихме личния лекар на детето, който също го прегледа. Синът ми обаче продължи да се влошава – имаше обилно повръщане и висока температура. Отидохме в спешния център в Кюстендил. От детското отделение ни казаха, че трябва да тръгнем към Дупница, защото болницата в Кюстендил няма инфекциозно отделение. Тръгнахме към Дупница и започнахме да звъним на различни телефони, за да знаем в кое здравно заведение да го откараме. Не успяхме да се свържем и взехме решение да тръгнем към болница „Пирогов“ в София“. Синът ми вече е изписан от „Пирогов“, в по-добро здравословно състояние е. На домашно лечение е, с контролни прегледи, разказа пред медиите бащата на детето,  Даниел Ралчев.  Бащата заяви още, че поставената му диагноза там няма общо с инфекциозно заболяване и потвърди, че детето в кюстендилската болница не е преглеждано, а насочено към болнично заведение в Дупница при конкретен лекар.

От болницата в Кюстендил също коментираха случая. „Детето е минало през спешно приемно отделение, където е било насочено за детско отделение. Лекарят се е съмнявал за вирусна инфекция, която не е уточнена. От 2019 г. болницата няма инфекциозно отделение, закрито е.

Ако такова дете бъде прието, има голяма опасност да пламне вирусна инфекция в цялото отделение“, обясни директорът на МБАЛ-Кюстендил Димитър Стоилов. От болницата в Кюстендил обясниха, че вече са предприели мерки за откриване на инфекциозно отделение на територията на лечебното заведение.

 

Трагедия, пълна трагедия! От 2019г. болницата нямала инфекциозно отделение, трябва да има смъртен случай ли за да „предприемат мерки“ за да има такова?

Лекарят се бил съмнявал за вирусна инфекция, но НЕ е бил сигурен че изобщо е такава. Детето изобщо не е преглеждано. Медицински транспорт не е бил осигурен. Някой „лекар“ си е спал спокойно вечерта, други са се борили за живота на детето си.

Това е картинката, която описва днешните здравни заведения.

Проверка? Естествено, че „има“. Изпълнителният директор на Изпълнителна агенция „Медицински надзор“ (ИАМН) Иванка Динева назначи извънредна проверка в Многопрофилната болница за активно лечение (МБАЛ) „Д-р Никола Василев“ в Кюстендил, съобщиха от агенцията, след намесата на медиите обаче, иначе щеше да си остане поредния потулен случай.

За наказания, няма и смисъл да се коментира. До сега, трябваше вече да има оставки, но типично за България, това няма да стане. Или иначе казано, „всяко чудо за три дни“!

През септември т.г. в Сливен бебе почина, преди да се роди а майката стояла с мъртвия плод в утробата 18 часа, наказани няма!

През август т.г.  бебе на 1 година, почина в болницата в Бургас, наказани няма!

През 2021г. 5-годишно дете почина след задавяне във Великотърновската болница. Момиченцето било прието в детско отделение с кашлица и затруднено дишане. 5-годишната Христина, която завинаги си остана на 5,  била болна и последните няколко дни се лекувала вкъщи. Въпреки изписаното лечението от лекар, детето трудно приемало хапчетата  и затова постъпило в детското отделение, от там обаче вместо здрава излиза в ковчег.

По случая се самосезира прокуратурата, а от лечебното заведение започнаха вътрешна проверка, наказани? Няма.

През 2019г. до проверка се стига в три столични болници заради случая с починалото тригодишно момченце в София. Родителите на детето го завели първо в детската болница, но там никой не им обърнал внимание. След това отиват в болница „Лозенец”, където изписват детето за домашно лечение, оттам се връщат в детската болница, но ги изпращат в „Пирогов”, където детето умира, и познайте….наказани няма!

През далечната 2010г. 2-годишно момченце от Варна почина от сепсис, след като в продължение на 3 дни лекарите от две варненски болници не успяват да поставят точна диагноза, наказани отново няма!

И още колко други подобни случаи, до кога?

{{ reviewsOverall }} / 5 Users (0 votes)
Rating0
What people say... Leave your rating
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search