Пирин Благоевград победи с 2:0 Локомотив (Горна Оряховица)

Пирин продължи победния си ход, след като постигна домакински успех с 2:0 над Локомотив (Горна Оряховица) в среща от 10-ия кръг на Втора лига,играна на осветление пред повече от 1000 зрители. Победата бе поредна за орлетата,които и са единственият отбор във Втора лига ,без загуба от началото на сезона.След този мач „орлетата“ са лидери с актив от 26 точки, докато техният опонент е 13-и с 12 пункта. И двете попадения за Пирин бяха идентични – засичане отблизо на празна врата. Аймен Суда бе точен в 40-ата минута с пореден важен гол за Пирин. За Суда това бе 9-ти гол в 10 мача от началото на кампанията. Христо Петров удвои преднината на своя тим в 47-ата минута.

Орлетата направиха поредна важна крачка към голямта си цел, а именно класиране за елита.