ПРИКЛЮЧИ ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПРОЕКТ „КЪМ ТАЙНИТЕ НА ПРИРОДАТА И НЕЙНОТО ОПАЗВАНЕ“

Сдружение „С надежда за утре“ приключи изпълнението на проект „Към тайните на природата и нейното опазване“. Договорът за финансирането му и подписан на 07.06.2023 г. Проектът се финансира по Мярка 7 „Съхранение и популяризиране на местната идентичност, културно – историческо и природно наследство“ от Стратегията за водено от общностите местно развитие на СНЦ „Местна инициативна група – Гоце Делчев – Гърмен – Хаджидимово“, под-мярка 19.2 „Прилагане на операции в рамките на стратегии за Водено от общностите местно развитие“, мярка 19 „Водено от общностите местно развитие” от Програмата за развитие на селските райони 2014 – 2020 г., съфинансирана от Европейският съюз чрез Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони.

Основната цел на проекта е опознаване, опазване и популяризиране на богатото природно наследство на територията на общините Гоце Делчев, Гърмен и Хаджидимово и насърчаване развитието на туризма, чрез популяризиране на природните дадености на региона. Специфичните му цели са насочени към:

  1. Създаване на иновативен дигитален продукт за представяне на природното наследство на територията на общините Гоце Делчев, Гърмен и Хаджидимово и неговото промотиране за достигане до по-голям брой лица;
  2. Съхранение на местната идентичност и природно наследство, чрез реализиране на мерки за опознаване и опазването ѝ, включително чрез включване в дейностите на деца и младежи;
  3. Популяризиране на природни дадености на територията на трите общини.

 

Общата стойност на проекта е в размер на 29 162,00 лева и включваше изпълнение на следните основни дейности:

  1. Проучване на природно наследство на територията на МИГ – Гоце Делчев – Гърмен – Хаджидимово.
  2. Популяризиране на местното природно наследство, чрез разработване и публикуване на дигитален Атлас за природното наследство на територията на МИГ, вкл. изработена интерактивна карта.
  3. Повишаване на екологичната култура и популяризиране на местното природно наследство на територията на МИГ – Гоце Делчев – Гърмен – Хаджидимово, за неговото съхранение и опазване чрез организирането на еко-излети.
  4. Популяризиране на изготвените продукти по проекта и проектните дейности, чрез провеждане на информационна кампания.

 

 

В резултат на от изпълнението на проекта бяха постигнати следните резултати:

  1. Популяризира се местното природно наследство;
  2. Повиши се екологичната култура на деца и младежи в областта на за опазване на природата и природното наследство;
  3. Създадени са условия за насърчаване на туризъм, свързан с природното богатство.

Подробна информация за изпълнените проектни дейности и разработения дигитален Атлас за природното наследство на територията на МИГ, вкл. изработена интерактивна карта може да бъде намерена на интернет страницата на Сдружението на адрес: https://snadezhda.com/.

Осигурени са възможности  за надграждане на постигнатите резултати и допълване на наличната информация за природното наследство на общините Гоце Делчеви, Гърмен и Хаджидимово и допълване на обектите и информация за тях в разработения по проекта дигитален Атлас за природното наследство на територията на МИГ. Всички заинтересовани лица могат да предоставят информация, снимков и видео материали за природни обекти и други забележителности  от територията на трите общини, които да бъдат публикувани.

Контакти с екипа може да осъществите чрез формата за контакти на интернет страницата на Сдружението с адрес: https://snadezhda.com/?page_id=260, както и на еmail: snadejda@abv.bg.

 

Тази публикация е създадена от Сдружение „С надежда за утре“, с финансовата подкрепа по подмярка 19.2 “Прилагане на операции в рамките на стратегии за водено от общностите местно развитие“ на мярка 19 „Водено от общностите местно развитие“ от Програма за развитие на селските райони 2014-2020 г., във връзка с изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.580-0002-C01 от 07.06.2023 г., проект „Към тайните на природата и нейното опазване“. Публикацията е съфинансирана от Европейския съюз, чрез Европейският земеделски фонд за развитие на селските райони. Отговорност за съдържанието носи изцяло и единствено Сдружение „С надежда за утре“ и при никакви обстоятелства не може да се приеме, че отразява официалното становище на Европейската комисия, Управляващия орган на ПРСР 2014 – 2020 г. или ДФ „Земеделие“.

 

Започнете да пишете и натиснете Enter за търсене