„Арда“ изненада „Пирин“ в Разлог

101112-pirin-razlog-volleyball-07

Волейболистите на „Арда“ Кърджали поднесоха голямата изненада в девети кръг на Суперлигата на България по волейбол при мъжете. Момчетата на треньора Иван Халачев надделяха с драматичното 3:2 (25:22, 16:25, 25:27, 25:21, 15:8) като гост на „Пирин“ в зала „Септември“ в Разлог.

Гостите от Кърджали извършиха истински подвиг, след като в групата за двубоя бяха едва девет състезатели заради тежък грип, а Кирил Хаджиев бе изправен на крака в последния момент, за да може да помогне на съотборниците си.

И въпреки всички трудности, играчите на „Арда“ от самото начало показаха, че не са дошли на екскурзия в планинския град и поведоха с 1:0 след 25:22. Реакцията на домакините бе мигновена и дръпнаха с 11:2 във втората част. Това обаче ги успокои, но все пак изравниха след 25:16. В третия гейм „Арда“ отново показа страхотен характер, поведе с 4:0, но „Пирин“ направи бърз обрат и стигна до трудно 27:25. В крайна сметка щастливи се оказаха за кърджалийци четвъртия и петия гейм, след които ликуваха заслужено.

Това бе първа домакинска загуба за „Пирин“ (от четири мача), а волейболистите на „Арда“ изиграха втори петгеймов мач само в рамките на пет дни.

Голям мач направи капитанът на „Арда“ Невен Нешев, който въпреки че не е на 100 %, наниза 16 точки (1 блокада, 54 % в нападение). С 16 се отличи и съотборникът му Кирил Хаджиев (2 аса, 1 блокада, 57 % в атака). Петър Бъчваров пък заби 8 блокади и общо 14 точки (46 % в нападение). Най-резултатен в двубоя бе Йордан Желязков който записа 19 точки (1 ас, 4 блокади, 42 % в атака) за Пирин. Александър Симеонов добави 17 (2 аса, 2 блокади, 57 % в нападение).

Преди останалите мачове от кръга утре „Пирин“ остава на трето място във временното класиране с 18 точки.