Хаджидимовци взеха съседското дерби в Копривлен със суха мрежа

„Места“ спечели съседското дерби с „Граничар“ с 4:0 в Копривлен и не отстъпи от втората си позиция  в подгрупа „Места“ на АОГ – Благоевград. Хаджидимовските футболисти логично надделяха, след като бяха по-добрият отбор. Още в 5-та мин. удар на Ангел Кюмурджиев мина на сантиметри от лявата греда на домакините. 3 минути по-късно Антон Дюлгеров стреля опасно от близо след подаване на Илия Тафров, но шутът му бе отразен от вратаря Пенчев. Пропуски направиха и Мани Осиковски и Николай Чаушев. В 20-та мин. Кюмурджиев в типичния си стил проби по крилото и центрира в наказателното поле, където Осиковски откри резултата. До края на първата част копривленци се бранеха добре и на свой ред застрашиха мрежата на „Места“. През втората част видимо силите на „Граничар“ се изчерпаха и в 55-та мин. Кюмурджиев се разписа след хубаво подаване на Осиковски. В 65-та мин. Чаушев увенча силното си представяне с попадение от средна дистанция. 12 минути преди последния съдийски сигнал резервата Тодор Симеонов се освободи от опеката на съперниковите състезатели и излезе на чиста позиция, от която оформи крайното 4:0.

„ГРАНИЧАР“: Пенчев, Белчев, Караиванов, Уручев, Ал. Георгиев, Аврионов, Ил. Ряхов, Жингов, Иванов, Шиндов, Шопов.

„МЕСТА“: Ив. Симеонов, Стойчев (50-Пулев),Тафров, Коджебашев, П. Симеонов, Ряхов, Чаушев, Дюлгеров (50-Полимеров), Пирпирев (55-Авдев), Кюмурджиев (65-Т. Симеонов), Осиковски.