БФС одруса Марек с 1100 лева

С общо 1100 лева ще олекне клубната каса на Марек след домакинския мач срещу Добруджа от Втора лига. Дупничани спечелиха с 2:1 на стадион „Бончук“, но са санкционирани от Дисциплинарната комисия с 1000 лв. заради обидни и нецензурни скандирания. Предполага се, че имуществената санкция е наложена, заради освиркванията срещу главния рефер Георги Кабаков, който даде пресилена дузпа за гостите в самия край на първото полувреме. Донякъде наложеното наказание е странно, след като наистина съдията бе бурно освиркан на почивката на път към съблекалнята, но скандирания срещу него не се чуха.

Отделно от това Марек ще плати и 100 лева заради жълтия картон, който получи помощник-треньорът Светослав Георгиев.

Предстоящият съперник на дупничани – Янтра, пък е санкциониран със 150 лв., заради нерегламентирано използване на факли и димки. Офанзивният футболист на габровци Айвън Ангелов е наказан за един мач за натрупани жълти картони и ще пропусне двубоя с Марек.

Срещата между Янтра и дупничани бе изместена за понеделник от 15.00 часа.