Евдокия Попадинова бележи за разгромна победа на „Лацио“

Националката Евдокия Попадинова се разписа за разгромната победа на „Лацио“ над предпоследния „Таваняко“ с 6:1 в Рим в среща от 25-ия кръг на Серия „Б“. С успеха столичният тим остава на върха в класирането с 68 точки и има 5 повече от втория „Тернана“, който надигра „Дженоа“ с 3:1 у дома. Първото място носи директна промоция в Серия „А“, а второто дава право на бараж. Футболистка №1 на България за 2023 г. реализира важния втори гол за своя отбор при резултат 1:1. Тя бе точна в 18-та минута. Висентин откри за домакините в 5-та мин., ала Качиамали изравни в 15-та мин. „Лацио“ обаче реши всичко до почивката с попадения на Ериксен (30) и Голдони (42).
През втората част резервата Куентра (75) и отново Ериксен (90+3) довършиха започнатото. Родената в Хаджидимово нападателка, която остана на терена целия мач, не спира да бележи. В следващия кръг „Лацио“ гостува в неделя на 14-ия „Павиа“, който претърпя 6 загуби в последните си 9 мача.