Национал от Кочан с поредно злато за „Самбо Дети“, „Вихрен“ с 3 отличия

Националът Емил Незиров от с. Кочан спечели пореден длатен медал за „Самбо Дети“ (Бл) от държавното първенство по бойно самбо в Панагюрище. Европейският вицешампион отчая конкуренцията в кат. до 71 кг и грабна титлата при мъжете за седми път в кариерата си.

Съотборникът му Митко Угринов триумфира в кат. до 58 кг сред младежите до 20 г. В тази възрастова група сребро взе Паоло Димитров (+98 кг), а с бронз се окичи Алекс Кочев (+98 кг). В отборното класиране за младежи „Самбо Дети“ заеха трето място.

Николай Митов от „Вихрен“ направи своеобразен бронзов дубъл с отличия в кат. до 64 кг от шампионатите на бойно и спортно самбо при мъжете, а неговият съекипник Кристиян Димитров (+98 кг) е трети за младежи. Част от съдийския апарат на проявата бяха треньорите на „Самбо Дети“ Иван Парасков и Даниел Парасков.