Пирин сдаде още 2 точки, разочарова срещу ФК Бургас

main_b

ФК Бургас и Пирин (Благоевград) направиха реми – 0:0 в мач от 15-ия кръг на „Б“ група, с който приключи и първия дял от първенството.

Домакините от Бургас пропуснаха да открият резултата още в 3-ата минута, когато удар на Любенов мина покрай гредата.

В 21-ата минута стражът на Пирин Красимир Костов спаси удар на Димитров, а след още 9-минути игра отново трябваше да се намесва, след изстрел на Цонков.

В ответната атака Мартин Тошев пропусна най-опасното положение за „орлетата“, след като прехвърли вратаря Янко Георгиев, но Величков изби от голлинията.

След почивката гол на Пирин бе отменен поради засада.

В 71-ата минута главният съдия на мача Димитър Андреев отсъди  дузпа в полза на Пирин.

Зад топката застана Владислав Златинов, но Янко Георгиев усети ъгъла и спаси, а след това отрази и добавката му.

Така Пирин ще зимува на трето място с 31 точки, на три от втория Локомотив (Горна Оряховица) и на четири от лидера Монтана.