Много футболни емоции на стадиона в Разлог, два отбора дариха пари за благородна кауза

За втора поредна година стадион “Септември” приветства аматьорски състави от община Разлог и съседните населени места на футболен турнир „Купата на Кмета“ 2023, организиран от Община Разлог и Футболен клуб „Пирин“. Футболният турнир на стадион “Септември” завърши с много емоции, обединявайки и част от участниците в името на една благородна кауза. Отбор „Собрата“ и отбор „Порто“ дариха спечелената парична награда на обща стойност от 750 лева на “Фонд за подпомагане лечението на жители на община Разлог – Росен Коцаков”.

След оспорван финален двубой срещу миналогодишния победител във футболния турнир – “Собрата”, и краен резултат 1:0, „Авангард“ – село Бачево оглави крайното класиране на тазгодишната надпревара, а челната тройка бе допълнена от тима “Порто”.
След финалите се проведе официална церемония и победителите заслужено бяха наградени с купи, медали и парични награди от Иван Гюров, в.и.д. на община Разлог, а най-добрите играчи получиха и индивидуални отличия.
С 14 реализирани точни попадения във вратата на противниковите отбори за втора поредна година голмайстор на турнира стана Петър Попадийн от “Порто”). С приз за “Най-добър вратар“ бе отличен Илиян Прангов (отбор “Наклонката”), а “Най-полезен играч” е Радослав Кенанов (отбор “Авангард”).

Специална награда за “Най-възрастен участник” заслужи 54-годишният футболист на “Алкохол Юнайтед” – Борислав Каназирев, а индивидуална грамоти за участие получиха младите надежди- Самуил Финдрин, Виктор Калпачки, Георги Костов, Атанас Джолев и Георги Цирков.

В знак на благодарност към всички, допринесли за реализирането на турнира, организаторите връчиха грамоти и на д-р Ивайло Парев, съдиите – Станислав Топалов, Емин Ал-Джунейд, Иван Милин и мажоретен състав към ОУ “Никола Парапунов”.