“Пирин” Гоце Делчев не успя да се противопостави на “Левски”

фк пирин

“Левски” записа убедителна победа с 4:1 над “Пирин” Гоце Делчев в последния мач от 16-я кръг на “А” група. Неврокопчани играха открит футбол на “Герена”, но повечето класа на „сините“ наклони везните в тяхна полза.

“Левски” стартира ударно двубоя, с почти непрекъснати атаки към вратата на Абди Абдиков. “Пирин” също поглеждаше към Пламен Илиев при всяка удобна ситуации, и използваше шансовете си да контраатакува.

В 9-та минута “Левски” откри резултата, а Димитър Макриев отбеляза първото си попадение за „сините“. Седем минути по-късно, „сините“ удвоха аванса си, след отлична атака – бързо разиграване между Миро Иванов и Антонио Вутов изведе Гари Родригес очи в очи с Абдиков, и той не сгреши за 2:0.

Откритата игра на “Пирин” позволи на “Левски” да направи резултата класически точно преди почивката. В 43-та минута Миро Иванов изведе Гари Родригес отдясно, той влезе в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията към Макриев, който се разписа от десетина метра, за второто си попадение в мача.

След подновяването на играта през второто полувреме “Пирин” натисна и играта се пренесе пред наказателно поле на сините. Веселин Марчев бе в основата на няколко опасни атаки за гостите, а при една от тях именно той отне топката при едно неразчетено връщане на Пламен Димов към Илиев, и се озова очи в очи срещу стража, но от малък ъгъл не успя да го преодолее.

Първоначалният подем на тима от Гоце Делчев след почивката постепенно бе прекъснат и в заключителните 20-тина минути предимно “Левски” владееше инициативата. В 75-та минута топката влезе във вратата на “Пирин”, но Пламен Димов, който асистира на Макриев, бе в положение на засада.

Двата състава се раздвижиха малко в последните 10 минути, и си вкараха по един гол. В 84-та минута Дъстли Мюлдер спря топката с ръка в наказателното поле и Ангел Ангелов даде дузпа за “Пирин”, която Костадин Башов реализира.

Трите попадения разлика обаче бяха възстановени още с първата атака на “Левски”, след като започна от центъра. Гари Родригес пусна хитро към резервата Илиян Йорданов, и той от границата на вратарското поле без проблем направи 4:1.

След победата “сините” се изкачиха на четвърто място във временното класиране, само на точка за вечни си съперник ЦСКА. “Пирин” остана последен, само със шест точки от 16 кръга.