„Марек Юнион-Ивкони“ падна в Полша

106985-marek-union-ivkoni-01

Българският първенец „Марек Юнион-Ивкони“ допусна втора загуба в група В на Шампионската лига. При визитата си на полския гранд „Ястжембски Венгел“ волейболистите на Найден Найденов отстъпиха с 0:3 (13:25, 16:25, 15:25) след 72 минути.

Домакините демонстрираха своята класа най-вече във втория гейм, когато поведоха набързо с 8:0. Дупничани се опитаха да покажат противодействие, като в третата част поведоха, но силите им не достигнаха за нещо повече.

Най-резултатен със 17 точки бе Матеуш Малиновски (2 аса, 1 блокада, 52 % в нападение), а Збигньев Бартман добави 12 (2 аса, 2 блокади, 38 % в атака). За Марек най-много точки реализира Георги Елчинов: 9 (1 ас, 33 % в нападение).

Другият мач от групата между руския „Локомотив“ Новосибирск и испанския КАИ Теруел е днес, 19 ноември, от 18:00 ч.