„Пирин“ Гоце Делчев изпоти „Литекс“ в Ловеч

Пирин Гоце Делчев

Литекс стигна до очаквана, но и доста трудна победа над Пирин Гоце Делчев в първия 1/8-финален мач помежду си за Купата на България, пише gong.bg. Втородивизионния тим доста изненадващо държеше равенство 1:1 до заключителните 8 минути на срещата, когато обаче получи два гола и отстъпи с 1:3. Реваншът ще бъде на 3 декември.

Ловчанлии стартираха по-активно в иначе не много динамичното първо полувреме. Още в 8-ата минута Страхил Попов опита късмета си от пряк свободен удар, а изпълнението му прелетя опасно близо дясната греда.

В 13-ата минута Иван Горанов направи хубав рейд отляво и влезе в наказателното поле, където след съприкосновение с противников играч падна на тревата. Домакините поискаха дузпа, ала реферът Мартин Стоименов остави играта да продължи.

Четири минути по-късно топката навести мрежата на Пирин, но попадението на Кирил Десподов беше отменено заради засада.

В 27-ата минута Литекс стигна до страхотна възможност, която пропиля. Кирил Десподов се отскубна от защитата на противника, влезе към вратата и опита да прехвърли вратаря. Изстрелът му обаче отиде в аут.

Десет минути преди почивката „оранжевите“ най-сетне стигнаха до гол. Армандо Ваюши центриране от пряк свободен удар, а Васил Божиков с глава разстреля Костадин Янев, който нямаше какво да стори.

Едва след това попадение момчетата на Йордан Боздански започнаха по-често да поглеждат към вратата на Литекс. В 41-ата минута Радослав Моллов можеше да накаже невнимателната игра в защита на „оранжевите“, които не изчистиха центриране по най-добрия начин. Ударът на крилото обаче попадна в ръцете на Александър Конов.

Втората част започна с греда за ловчанлии. Никола Колев отправи много прецизен шут, който за негово съжаление срещна дясната греда в 47-ата минута.

Десет по-късно обаче Пирин успя да изравни при една от редките си атаки. Капитанът Румен Лапантов направи силен рейд отдясно и центрира прострелно, а пред вратарското поле Христо Кирев засече в мрежата.

Красимир Балъков реагира веднага и след влизането на Джордан на почивката, сега пусна в игра и Асприля. Двамата доста раздвижиха представянето на тима в предни позиции и на няколко пъти стражът на Пирин Костадин Янев трябваше да се намесва решително.

Ловчанлии трябваше да чакат чак до 82-ата минута на срещата, за да излязат отново напред в резултата. Тогава Асприля беше най-съобразителен при разбъркване пред вратарското поле и с изстрел отблизо направи 2:1.

Три минути по-късно Армандо Ваюши оформи крайния резултат след точно изпълнена дузпа, а до края още един гол на Литекс беше отменен заради засада.

E79 News; Снимки: Архив