„Пирин“ бие във Враца, изпуска две дузпи

103482-pirin-bl--bansko-1

Отборът на „Пирин“ Благоевград спечели изключително важна победа като гост на „Ботев“ Враца. „Орлетата“ победиха с 1:0, но направиха много пропуски, а отгоре на всичко пропиляха и две дузпи. Единственият и победен гол за благоевградчани вкара Тони Тасев в 38-та минута. Преди това обаче Мартин Тошев пропусна от бялата точка, а през второто полувреме дузпа пропусна и голмайсторът Тони Тасев.

Мачът бе от изключително значение за „Пирин“, след като миналия кръг „орлетата“ направиха 1:1 с Добруджа в Благоевград. Ако не бяха спечелили днес възпитаниците на Йордан Самоковлийски щяха да изостанат много от втория „Локомотив“ Горна Оряховица, който вчера победи като гост аутсайдерът „Спартак“ Варна с 2:0.

Днешният мач между „Ботев“ Враца и „Пирин“ се игра в „Мездра“, заради продължаващия ремонт на стадиона във Враца. В следващия кръг „Пирин“ Благоевград приема у дома последния в класирането „Спартак“ Варна.

Автор: Стефан Дамянов, E79 News