ЯКА ВИДЕО НОВИНА! Отборът на Х К „Пирин“/ГД е шампион в мвждународния мемориал турнирът „Атанас Карабельов

Шампион за 2022 г, в международният хандбален мемориал турнир „Атанас Карабельов“ е отборът на Хандбален клуб „Пирин 1964“ Гоце Делчев. Турнирът се проведе в спортната зала „Неврокоп арена“ в Гоце Делчев.

На финала, класирането на отборите в турнира определи домакините да се срещнат със силният отбор от съседна Гърция на Хандбалният клуб „Бианко монте Драма 1968“, гр. Драма. В първото полувреме, неврокопчани поведоха но скоро след това гърците изравниха и дори леко поведоха. След средата на полувремето до до края, домакините играха много по организирано и запазиха лекият си превес до края на полувремето. През второто полувреме, пиринци определено доминираха на терена. С бързи атаки и контра атаки и от двата отбора, зрителите станаха свидетели на една динамична, зрелищна и красива игра. Заслужената победа на домакините с резултат 22:16 бе напълно логична. За радост на феновете на Х К „Пирин 1964“, неврокопчани се насладиха на спортното щастие от шампионската победа. При невероятно красиво и атрактивно шоу, бяха връчени купите, медалите и отличията на отборите от първо до четвърто място. Върховният момент настъпи когато бе обявен шампионът. Най-напред кметът на Гоце Делчев, Владимир Москов, заедно с неговият заместник, Богдан Боцев окачиха златните медали на победителите след което на на фона на емоционална музика, ефектен дъжд от златни люспи и красиви пушечни ефекти, кметът Москов, връчи на отбора и заветната шампионска купа. На края на красивата церемония, спомоществователят на детския отбор на хандбалния клуб в Гоце Делчев, Иван Златинов и членът на УС на клуба, Райчо Копривленски, споделиха пред медиите интересни подробности за проведеният турнир и амбициите на ръководството в бъдеще, турнирът да прерасне в национален и с по-широко международно участие.