„Левски“ би 2:0 ЦСКА, отмениха автогол на вратаря на „сините“ заради засада

„Левски“ и ЦСКА изиграха поредното вечно футболно дерби на България, като „сините“, които са домакини, победиха 2:0.

Илиян Стефанов откри резултата в 78-ата минута след разбъркване пред вратата на „червените“, като ситуацията бе разгледана с VAR.

2:0 направи Уелтън само четири минути по-късно след контраатака и ювелирен пас на Роналдо от дясното крило.

Мачът се игра на Националния стадион „Васил Левски“.

Двубоят започна със силен натиск на „сините“ и в 10-ата минута Ивелин Попов изведе в чиста позиция Роналдо, но той би във вратаря.

При една контраатака обаче „червените“ откриха резултата – Туфегджич излезе сам срещу вратаря на „Левски“, Андреев, който спаси удара му.

Притичалият защитник на „сините“ Хосе Кордоба се опита да изчисти, но топката попадна в гърдите на Андреев и влезе в мрежата.

След дълги консултации с VAR голът бе отменен заради засада със сантиметри на Туфегджич.

„Левски“ – ЦСКА 2:0 (0:0). Голмайстори: Илиян Стефанов (78), Уелтън (82). Съдия Драгомир Драганов. Жълти картони: Георги Миланов, Андриан Краев; Амос Юга, Брадли де Нойер. Червен картон: Иван Турицов.