Хаджидимовката Е. Попадинова и новата вратарка на „Пирин Лейдис“ Р. Шахънска паднаха в Израел

Футболните националки на България с новата вратарка на „Пирин Лейдис“ Роксана Шахънска и петкратната футболистка на годината Евдокия Попадинова в състава паднаха с 0:2 във визитата си на Израел в световна квалификация и заседнаха още по-дълбоко на дъното в класирането в групата. Във вторник пък ги очаква още една мисия невъзможна в домакинството на лидера в потока Германия на стадион „Локомотив“ в Пловдив.  Стражът на лъвиците и защитничките пред нея удържаха двете нули на таблото до почивката. В предни позиции пък изгодни положения пропуснаха Ева Дюпуи, Йоана Станкова и Попадинова, която отстъпи мястото си на терена за заключителните 4-5 минути на миналата за кратко през стадион „Христо Ботев“ в Благоевград Полина Ръсина. Малко след началото на втората част израелките поведоха с гол на Еден Авитал, а точка на спора сложи окончателно четвърт час преди последния съдийски сигнал Мейтал Шараби.

Същевременно мъжката формация на страната ни запълни игровата си програма до края на календарната година. На 23 и 26 септември са дебютните двубои на новия селекционер Младен Кърстаич начело на трикольорите, които закриват кампанията в Лигата на нациите съответно срещу Гибралтар в София и срещу Северна Македония в Скопие. През ноемврийския прозорец за контроли на национални отбори пък трикольорите гостуват на Кипър и Люксембург.

България: Роксана Шахънска, Кристиана Караиванова, Нора Димитрова, Яница Иванова, Николета Бойчева (82-Мариела Недева), Лора Петрова (85-Леонора Желева), Йоана Станкова, Ивана Найденова (82-Габриела Найденова), Димитра Иванова (77-Юлиана Александрова), Ева Дюпуи, Евдокия Попадинова (86-Полина Ръсина).