„Пирин“ /ГД/ обърна треторазредни гърци за финал в летните контроли

Футболният отбор на „Пирин“  /Гоце Делчев/ спечели последната си контрола с 3:2 срещу „Докса“ /Волалакас/. Неврокопчани излязоха срещу треторазредния гръцки съперник без преминалия в „Беласица“ Илия Карапетров и контузените Велин Низамов и Петър Лазаров. На линия бе обаче възстановеният Мартин Кочанов, който игра след 20-дневно отсъствие. В 5-та мин. Николай Николов стреля опасно, но вратарят улови. В 12-та мин. Джейхан Зайденов би отдалеч, ала на сантиметри до гредата. 3 минути по-късно Н. Николов бе изведен на добра позиция, елиминира двама защитници и шутира в горния десен ъгъл – 1:0. В 28-та мин. Ангел Джунов също можеше да се разпише, а в ответната атака вратарят Любомир Георгиев отрази удар на излезлия очи в очи с него гръцки нападател. След още 7 минути при идентична ситуация „Докса“ изравни, а в 38-та мин. елините поведоха при статично положение. В самия край на първата част Н. Николов би опасно, но стражът на елините спаси. В добавеното време Ибрахим Алим не успя да вкара очи в очи с вратаря.

През втората част гоцеделчевци продължиха да търсят ново попадение и в 56-та мин. Н. Николов пробва отново стрелба, но без успех. След 20-ина минути юношата на „Пирин“ /Бл/ взаимодейства добре с Живко Грозданов и изравни. Грозданов сам отбеляза малко преди края за 3:2.

„Доволен съм от играта на нашия отбор. Показахме характер, амбиция и реализиране на много от нещата, които тренираме. Разбира се, че имаме и слабости, които ще трябва да коригираме. Липсват ни контузените момчета, но се надяваме да се завърнат възможно най-скоро. Младите показаха много усърдие, както в тренировките, така и в мача. Ако продължават така, имаме повод за оптимизъм и защо не да бъдем трамплин за тях към големия футбол“, коментира старши треньорът на пиринци Димитър Крушовски.

„ПИРИН“ /ГД/: Л. Георгиев, Илиев, Макриев, Грозданов, Гуцев, Зайденов, Сарандев, Николов, Либяховски, Алим, Джунов /Моламустафа, Кочанов, Шериф, Мутов, Кичуков, Синанов/.