„Пирин” не успя да бие „Добруджа” у дома

Пирин Благоевград

Отборите на „Пирин” Благоевград и „Добруджа” завършиха наравно 1:1 в среща от поредния  кръг на „Б” групата. Въпреки големите очаквания за добър мач двата отбора играха много под нивото си и закономерно мачът завърши наравно. Това важи с пълна сила и за домакините от „Пирин”, които отново в дълги периоди от срещата играха много без идейно. „Орлетата” поведоха с 1:0 в 21-ата мин., когато Мартин Тошев реализира от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Кристиян Димитров, който задържа Сандев в наказателното поле. Главният съдия Волен Чинков отсъди дузпа и вдигна жълт картон на бранителя. До края на полувремето ще се запомни само един опасен удар на Спас Георгиев от „Добруджа”, при който топката мина от външната страна на мрежата. През второто полувреме отборът на „Добруджа” заигра много по-активно докато футболистите на „Пирин” кой знае защо решиха, че са спечелили мача. Само в разстояние на 2 минути между 68-ата и 70-ата мин. вратарят на „Пирин” Костов отрази последователни удари от упор на Иван Цачев и Емил Колев. Закономерното се случи в 72-ата минута, когато след центриране на Колев с глава Ивайло Димитров с глава простреля Костов и изравни резултата. Наставникът на „Пирин” Йордан Самоковлийски вкара последователно в игра Драги Коцев, Влади Златинов и Цветан Варсанов, но възпитаниците му стигнаха само до две по-сериозни разбърквания пред вратата на Лазаров. Така мачът завърши справедливо наравно 1:1. Заслужава да се отбележи, че това е първата дузпа за „Пирин” тази есен, това е втори мач, в който „Пирин” не можа да победи у дома, след равенството с „Локомотив” Мездра и културното отношение между двете агитки. Следващият кръг „Пирин” Благоевград гостува на „Ботев” Враца.

Автор: Стефан Дамянов, E79 News